Kitap Ağacı | Pembe Canavar

Kitap Ağacı | Pembe Canavar

Kitap Ağacı | Pembe Canavar

Betül Çötoğlu | Kitap Ağacı köşemizin bu haftaki konuğu orijinal adı “Monstruo Rosa” olan ve ülkemizde Mikado Yayınları’ndan çıkan “Pembe Canavar” kitabı.

İspanyol yazar Olga De Dios’un ilk kitabı olan Pembe Canavar, ilk kez 2000 yılında yayınlandı. İspanya’dan sonra Çin, Japonya, Fransa, A.B.D. başta olmak üzere birçok ülkede yayınlanan ve uluslararası ödüllere de sahip olan Pembe Canavar kitabı, ülkemizde ise ilk kez Aralık 2016’da basıldı.

“Pembe Canavar, bir özgürlük çığlığı. Pembe Canavar, farklılıkların birlikteliğine dair bir övgü.”

36 sayfa olan Pembe Canavar kitabı, anlatımının yanı sıra çizimleriyle de 3+ yaş çocukların hayal dünyasını süsleyen bir kitap.

Yaşadığınız yerde her şey bembeyazken bir anda pembeye dönüştüğünü düşünün. İçine sığamadığın evine, sıkıca sarılıp uyuduğunuzu düşünün. Bütün başına gelenlerden yılmayıp ve yaşayabileceği mutlu bir yer aramaya karar verip sonunda orayı bulmayı başaran bir kahraman Pembe Canavar. Farklılıkların ve birlikteliğin mükemmel uyumunu anlatan bu kitap aslında bir özgürlük çığlığı.

İşte çocuğunuz ile okurken eğleneceğiniz “Pembe Canavar” kitabının renkli dünyasından kesitler:

Bu içerik cocukdedigin.com yazarı tarafından oluşturulmuştur. cocukdedigin.com’un belirtmiş olduğu “Kullanım İzinleri”ne bağlı kalmak kaydıyla kullanabilirsiniz.

Çocuk Dediğin

leave a comment

Create AccountLog In Your Account