Kedi Tombi Okula Döndü

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Ticaret Borsası İlkokulu’nda öğrenciler tarafından sınıfta beslenirken bir velinin endişesi üzerine uzaklaştırılan kedi “Tombi”, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün devreye girmesiyle yeniden dostlarına kavuştu.

Ticaret Borsası İlkokulu 3-C sınıfı öğrencilerinin “Tombi” ismini verdiği kedi, okulun bahçesinde beslenirken zamanla çocuklara alışınca sınıfa kadar girmeye başladı. Derslerde sıraların arasında dolaşan “Tombi” zamanla öğrencilerin sevgilisi oldu. Çocuklar da kediyi uyandırmamak için daha sessiz ders dinlemeye başladı.

Kediyle vakit geçirmek için erkenden okula gelmeye başlayan öğrencilerin ilgisini fark eden öğretmen Özlem Pınar İvaşçu, okul idaresinden izin alarak “Tombi”ye sınıfta bakmaya başladı. Tombi’nin aşılarını yaptıran, karnesini çıkartan öğretmen İvaşçu, bir velinin hijyen kaygısını dile getirmesi üzerine kediye evinde bakmaya başladı.

Durumun sosyal medya üzerinden paylaşılması üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi devreye girerek Tombi’nin yeniden sınıfa dönmesini sağladı. Tombi, bugün yeniden ders başı yaparak ilkokul öğrencileriyle buluştu.

Çocuk Dediğin

leave a comment

Create AccountLog In Your Account